Darželis plečiasi

andraika post on 18 vasario, 2017
Posted in avietynas, avietynas: uogienės

Taip jau gavos, kad palėpėj kaimui transliuojanti balabaikas avietė su samopalna antena greičiausiai ir liks ten dedikuotai, tai, bekuičiant stalčius ir spoksant, kiek visko dar neišbandyto, kaip antai TFT ekranėlis , kažkodėl 4 sonarai  ir du motoriukai , o kur dar aibė jungčių, laidų, perjungėjų ir tt susibrandino mintis, kad nieko nebus, reikia plėst daržą. Pasakyta- padaryta, juolab kad kainos fizinėse ir internetinėse parduotuvėse skiriasi ant tiek mažai, kad neverta ir terliotis.

Taigi- Raspberry Pi 3 B modelis , naujoves galit peržvelgt, užsukę į nuorodą. Pagaliau integruoti wifi ir bluetooth moduliai, micro SD vietoj didelės, kas pradžiugino ir čia noriu tiesiog brūkštelt kaip pats sau tą initial setup , nes kožną kartą sėdžiu ir guglinėju sulig eiliniu perinstaliavimu.

Pirmiausia- raspbian imidžas ir windousinis įrankis Win32DiskImager iškepa kortelę mikliai ir be jokių hemorojų, nebelikę eilės operacijų su formatavimais, boot sektoriais ir ta visa nuobodžia xernia, miela ir paprasta 🙂

Sekantis žingsnis- pajungt prie avietės klavą, pelę ir moniką arba tv ir per GUI aktyvuot SSH, tuo pačiu susitvarkant per raspi-conf lokales, klavą ir tt. Viskas, reboot, klavą, pelę ir teliką- sandėliukan 🙂 Sekantis žingsnis- pajungt prie namų interneto laidu, nes su wifi pradžioj nieko nebus, pajungus prasiskanuot tinklą ir įsilogint su defoltiniais pi:raspbian. Pasikeist slaptažodį komandos passwd pagalba. Susikurt root acc su komanda sudo passwd root . Internetuose, žinia, vis dar apstu grėsmingų dudenimų, kad kam tau tas root, yra sudo, taip nedaryyyyk nes pavojinga, sugadinsi et cetera, atrodo, kad kožna avietė kontroliuoja balistinių raketų paleidimo įtaisą kaip minimum. Noriu ir darau, sugadinsiu tai perinstaliuosiu.

Toliau susitvarkom wi-fi modulį paprastai- readaguojam

 sudo nano /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf

ir gale dalipdom

network={
    ssid="namų tinklas"
    psk="slaptažodis"
}

kabutės lieka. pasitikrinam su komanda ifconfig wlan0, jei prie eilutės inet addr yra adresas- voila, viskas veikia, jei ne- pamėginkit perkraut, ištraukę kabelį. Po perkrovimo IP adresas vėl pasikeis, taigi praskanuojam tinklą ir pasidarom statinį IP, kaip jį padaryt, esu rašęs anksčiau ir pasirodo, jog naujausioj Jessie distroj anas receptas neveikia, prisiėjo ieškot naujo.

ir pabaigai viską suapdeitinam sekančiom komandom-

paketai

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

branduolys

sudo apt-get update && sudo apt-get -y dist-upgrade

ir firmwaras

sudo rpi-update

reboot ir dirva eksperimentam paruošta, stay tuned 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *