GPIO internetu

andraika post on 7 vasario, 2014
Posted in avietynas: uogienės Tags:

Pavyko įgyvendint ligi šiolei ambicingiausią projektą- suvaldyt avietės GPIO internetu. Ne per wifi ar bliūtūfą ar ten infraredus o vat būtent internetu- t.y., gali sėdėt kur Maldyvuose ir per planšetę įjungt namie kokį dulkių siurblį, lempą ar iškrėst kaimynui kokią kiaulystę. nuotraukoje tai atrodo štai va taip

_DSC8054

Vedžiau save už rankutės pagal šį vat tutorialą , kuris skamba baugiai, instaliuot PHP, Apache servą, MySQL ir tt, bet galų gale po prakaito viskas gavosi. Ir net neplanuotai turiu namie web ir ftp serverius dabar, per ten matosi ir avietynas 🙂 Paminėsiu tik momentus, ties kuriais nudegiau, kad kiti neprašautų. Žingsnyje nr. 3 kažkiek susivėliau su MySQL konfigūracija per phpmyadmin (to irgi prireiks)- kažkas neatitiko, kažko neradau, bet kad veikia, tai ir nesuku galvos 🙂  kažkurio iš web servisų konfigūravimo metu prašo užkomentuot pi vartotoją /etc/passwords faile. Jokiu būdu nedarykit to. Nes prapuls vartotojas, o root passwd nusidiseiblins ir sistema liks be vartotojų, nebent spėsit priskirt naujai sukurtą vartotoją prie sudoers. Jei visgi taip nutiko ir nebegalit įsilogint iš naujo, receptukas glūdi štai čia , jei pas jus paprasta instaliacija, jei instaliuota per NOOBS, ką ir rekomenduoju, tiesiog pajunkit avietę prie moniko su klava ir booto metu palaikykit šiftą, kuris įmes jus į emergency režimą, kur galėsit pareadaguot tą patį failą. Dar vienas pastebėjimas- jei pagalvosit, kad konsolė užstrigo paskui booto metu- tai ji neužstrigo. paspauskit Enter tiesiog.

Sekantis vargas buvo įsilogint į controls.php puslapį. Pasirodo, niekam neįdomu, su kokiais ten passwd konfiginom duombazes ir serverius, logintis visvien reikia su puslapy nurodytais duomenim- admin ir gpio.

Dar lieka mažytė problemėlė, kad kodas buvo rašytas pirmai avietei ir antroje neveikia P2 pinas, bet lieka kiti 7, kurie funkcionuoja kuo puikiausiai, šekit, pažiūrėkit. čia tik padegiojau diodus, pats pasidžiaugdamas, kad viskas veikia. Iš ebėjaus jau keliauja ešelonas visokių baikų, tai gal pradžiuginsiu kuo efektyvesniu.

 

 

 

Ir paskutinis parėdymas- jokiu būdu nedėkit GPIOServer.sh į autostartą, nebent planuojat avietę tik tam ir naudot, antraip po restarto kodas iškart įgrius į infinity-loop ir taps nepasiekiamas nei per SSH nei web interfeisu. va taip vat.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *